ПІДТРИМАЙ ЗАКОН – ДОПОМОЖИ ДОНБАСУ!

ГС «Донбас» наполягає на терміновому розгляді і прийнятті законопроекту «Про відшкодування збитків за зруйноване або пошкоджене приватне житло ...»

2 червня Верховна Рада України схвалила виділення 4 млрд. грн. на відновлення Донбасу! Майже цілий рік знадобився для прийняття цього важливого рішення. Гроші будуть спрямовані на ремонт пошкоджених об'єктів соціальної та транспортної інфраструктури, житлового фонду, на будівництво мостів.

Але залишалося питання, як вирішувати проблеми людей, чиї будинки були зруйновані або пошкоджені.

Новий проект закону «Про відшкодування збитків за зруйноване (знищене) або пошкоджене приватне житло ...» - ще одна ініціатива групи депутатів, серед яких Голова опікунської ради ГС «Донбас», народний депутат О. Недава.

Закон поверне сотням постраждалих сімей віру в справедливість, надію на можливість відновити втрачене майно та перспективу нормальних умов проживання і виховання наших дітей і онуків.

ГС «Донбас» ініціює підтримку цього життєво важливого Закону.

Жителі Донбасу повинні отримати відшкодування за втрачене житло.

Війна на Сході країни зруйнувала життя тисяч українських громадян. Жителі прифронтових населених пунктів втратили своїх близьких. Сотні сімей залишилися без даху над головою. При цьому тільки одиниці отримали належне відшкодування. Всі інші - змушені власним коштом відновлюють зруйновані садиби і квартири.

Зараз в Україні немає дієвого механізму захисту майнових прав потерпілих в результаті бойових дій. Відсутня державна програма по відновленню зруйнованого і пошкодженого житла. У державному бюджеті не передбачено коштів на ці цілі.
Згідно з міжнародним законодавством, Конституції і законам України, саме держава повинна захищати людей і власність, нести відповідальність і забезпечувати компенсацію збитку постраждалим від дій невстановлених осіб або терористів.

У березні цього року народні депутати України Олег Недава, Артур Герасимов, Сергій Сажко, Максим Єфімов, Дмитро Лубинець і Марія Іонова запропонували парламенту проект закону, який повинен врегулювати порядок і визначити обсяги відшкодування майнової шкоди, завданої фізичним особам за пошкодження (знищення) об'єктів приватного житлового фонду і господарських споруд під час проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства на своєму засіданні 11.05.2016 р розглянув законопроект і рекомендував прийняти його за основу. З моменту прийняття цього рішення пройшов місяць, але з невідомих причин одне з найочікуваніших рішень українського парламенту чомусь відкладається.

Зараз ГС «Донбас» ініціює підтримку цього життєво важливого для всіх жителів Донецької і Луганської областей Закону. Ми зробимо все можливе, щоб народні депутати швидше розглянули і прийняли цей законопроект.

Віримо, що документ підтримають. Адже від позитивного рішення парламентаріїв залежить доля тисяч жителів багатостраждального Сходу України.

Comments are closed.