У КРАСНОМУ ЛИМАНІ ВРОЧИСТО ПЕРЕПОХОВАЛИ ОСТАНКИ РАДЯНСЬКИХ ВОЇНІВ

24 вересня 2015 на Військовому Меморіалі міста Красний Лиман Донецької області відбулося урочисте перепоховання воїнів, загиблих в роки Великої Вітчизняної війни. Про це повідомляє ОС "Донбас" на своїй сторінці facebook.

Останки дев'яносто дев'яти радянських солдатів і офіцерів були знайдені протягом року членами пошукового загону спеціалізованої науково-дослідницької фірми «Патріот» на території Слов'янського району поблизу сіл Дробишеве, Краснопілля, Богородичне, Маяки і Долина, де в роки Великої Вітчизняної війни йшли запеклі бої.

На жаль, імена бійців пошуковикам встановити не вдалося.

У жалобному мітингу взяли участь представники міської адміністрації Красного Лиману, народні депутати, воїни-учасники АТО, молодь, ветерани та громадськість.

Виступаючи перед присутніми, народний депутат України, голова Донецької обласної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Артур Герасимов сказав: «Пройшло більше 70-ти років з того моменту, як закінчилася та страшна війна. Україна внесла неоціненний внесок у перемогу над агресором. Більше 6-ти млн. українців билося в рядах Червоної армії, більше 8-ми млн. загинуло в тій війні. Всі ми пам’ятаємо імена наших героїв - солдатів і офіцерів, маршалів і генералів-українців, які тоді керували фронтами і арміями. Всі ми пам'ятаємо ім'я Олексія Береста, який був одним з тих, хто підняв прапор над рейхстагом.

Але не було б цього прапора над рейхстагом, якби не було подвигу солдатів і офіцерів, яким ми сьогодні віддаємо данину пам'яті».

«Сьогодні ми повинні схилити голови і згадати імена всіх тих, хто ціною власного життя виборов нам мирне небо, право на працю і право на життя», - зазначив у своєму виступі голова Донецької обласної організації партії «Наш край» Сергій Третьяков. - Сьогоднішня подія для мене дуже особиста. Два моїх діда пішли на фронт і не повернулися. Один похований у братській могилі в Мелітополі, де похований другий - ми не знаємо досі. І те, що сьогодні зусиллями патріотів знайдені останки загиблих бійців, це, насамперед, шана нашим батькам і дідам. Воїни, які сьогодні будуть поховані, чи не безіменні. Вони - солдати, які віддали своє життя за Батьківщину, за те, щоб жили інші. Я хочу сказати прості слова, які болем відгукуються в моєму серці - вічна пам'ять героям!»

Директор спеціалізованої науково-дослідницької фірми «Патріот» Олександр Дяченко висловив щирі слова подяки на адресу Донецької обласної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» за надану допомогу і підтримку.

Потім священик відправив заупокійну літію та останки воїнів під звуки салюту з почестями були віддані землі.


1 Response

  1. gsdonbass
    Your comment*

Leave a comment