МОМ І ГС “ДОНБАС” ЗАПРОШУЮТЬ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ДО УЧАСТІ В НОВОМУ ПРОЕКТІ

За підтримки Європейського Союзу «МОМ-Україна» і Громадська спілка «Донбас» приступили до спільної реалізації нового соціального проекту.

Громадська спілка «Донбас» продовжує надавати допомогу жителям Донецької області, які постраждали в результаті бойових дій. 19 квітня в Слов'янську фахівці організації провели презентацію чергового проекту «Сприяння відновленню і сталому вирішенню проблем ВПО і населення, яке постраждало в результаті конфлікту в Україні».

Діяльність ГС «Донбас» багато в чому визначає її склад, адже організація, якій цього року виповниться три роки, на 90% складається з переселенців. Ініціатива по її створенню належить народному депутату Олегу Недаві, який став головою Опікунської ради спілки. У стислий термін ГС «Донбас» налагодила освітньо-методичну роботу і почала співпрацювати з міжнародними гуманітарними фондами. Наприклад, з "МОМ-Україна" команда спілки запускає вже третій соціальний проект, спрямований на розвиток професійних навичок, самозайнятості та малого підприємництва серед населення, яке постраждало в результаті конфлікту на Сході України і в Криму. Фінансовим донором проекту виступає Європейський Союз.

Хто може брати участь і що це дає?

Відповідаючи на питання журналістів, керівник проекту від ГС "Донбас" Світлана Дроботенко розповіла, що заявитися на отримання гранту можуть як переселенці, так і корінні мешканці Слов'янська з соціально вразливих категорій населення. Вік претендентів - від 18 до 60 років.

Після участі в тренінговій програмі і наступних підготовці та захисті індивідуального бізнес-плану, кожен учасник проекту зможе отримати замовлене їм обладнання або інструменти. Бенефіціари можуть розраховувати на суму від 600 до 2150 євро, залежно від обраного виду діяльності. Як пояснила Світлана Дроботенко, прямої матеріальної відповідальності за отримане майно переможець проекту не несе, але письмово погоджується надавати грантодавцям можливість побачити закуплене обладнання і місце його експлуатації.

Історії успіху

За минулі два роки в соціальних проектах, які реалізуються громадською спілкою "Донбас", взяли участь 480 осіб. 238 з них стали переможцями, а 87 - заснували власний бізнес і змогли, таким чином, повністю самореалізуватися.

Деякі з учасників були присутні на брифінгу і змогли на своєму прикладі проілюструвати ефективність таких проектів. Таких прикладів багато: Світлана Соколова, в минулому жителька Авдіївки, обзавелася обладнанням, яке допомогло реалізувати її бізнес-ідею - створення косметологічного кабінету. Сім'я донеччан Дмитра та Тетяни Безрукових отримали необхідні знання з маркетингу та верстат для викочування чашок, піал та іншого посуду, про який вони мріяли, але не мали грошей на його придбання. Горловчанін Ігор Осипов відкрив студію музичного супроводу, послугами якої користуються вихованці музичних шкіл і ентузіасти-виконавці. Завдяки участі в проекті МОМ та ГС «Донбас», макіївчанка Вікторія Рябцева тепер вирощує домашню птицю ....

Це історії успіху людей, відразу втратили все. Але вони не опустили рук, повірили в краще і рухаються далі. ГС «Донбас» всього лише допомогла вибрати дорогу.

За словами підприємців, що вже відбулися, головне - повірити в себе і уважно слухати тренерів. Розповідаючи свої історії, бенефіціари не забули подякувати тренерів ГС «Донбас» за допомогу і консультації, а також побажали перемоги потенційним учасникам нової програми.

Детальніше про новий проект можна дізнатися  на інтернет-ресурсах організації "МОМ-Україна":  iom.org.ua/ua  та  Громадська спілка «Донбас»: http://gsdonbas.org.ua


Comments are closed.